KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14885452
nr 1488 5452
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 61x91 cm, yttermått inklusive ram: 76x107 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:15:13
300 kr
350 kr
800 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)